Chalupa za pecí

Poloha a dosažitelnost

Chalupa leží 650 m.n.m. v centru obce Zdobnice, 100m od lyžařských vleků. Příjezd z Rychnova nad Kněžnou 17km. Chalupa je vzdálena 2km od hřebene Orlických hor po kterém vede Jiráskova stezka. Obec leží přibližně ve stejné vzdálenosti mezi středisky Deštná a Říčky v Orlických horách.

Vybavení a služby

Chalupa za pecíChalupa s kapacitou 23 lůžek je vytápěna tepelným čerpadlem. V přízemí je 1 čtyřlůžkový pokoj, v podlaží jsou 2 čtyřlůžkové, 2 třílůžkové a 1 pětilůžkový pokoj. Velké obytné kuchyni dominuje pec s lůžkem na lenošení. V přízemí je k dispozici vinárna s krbem. V objektu jsou dvě koupelny, čtyři WC a automatická pračka. Kuchyně v přízemí a podlaží jsou vybaveny veškerým potřebným nádobím, lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, myčkou nádobí, kapslovým kávovarem Nespresso, varné deska, el.trouba. V chalupě je možné zahrát si  kulečník( mincovník 10,-). V letním období stolní tenis, koupání v zapuštěném bazénu o rozměrech 5,5 x 3,7 a hloubce 1,20, grilování u venkovního krbu.K vybavení chalupy také patří finská sauna.

Pro děti je přímo u chalupy dětské hřiště na kterém jsou houpačky, skluzavka, nerezový tobogán, pískoviště a dřevěnné domečky s horolezeckou stěnou.

CHALUPA JE URČENA PRO POKLIDNOU RODINNOU REKREACI. OSLAVY NAROZENIN A ROZLUČKY SE SVOBODOU NEJSOU VÍTÁNY.

Rekreace a služby v okolí

Z oken pokojů se nabízí pohled na dolní stanici lyžařských vleků SKI CENTRA Zdobnice, které nabízí kromě jízdy na vleku i standartní nabídku služeb jako je půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola s dětským provazovým vlekem, občerstvení a dětský koutek. V letním období je prostředí zejména vhodné pro cykloturistiku s množstvím značených tras. V blízkosti 200 metrů je v přilehlých lesích Singletrack Zdobnice. Nabízí více jak 10 km tras složených z několika úseků různé úrovně náročnosti. Je skvělou příležitostí pro vyznavače aktivního, sportovního vyžití ve spojení s přírodou. Hlavní nástupní místo je u protipožární nádrže a dětského hřiště ve Zdobnici. Zde se také nachází cvičný trail a pump track - ideální místo k rozvíjení cyklistických dovedností. V areálu je k dispozici servisní stanice na opravu kol, dále nabíjecí stanice pro elektrokola. Příjemným zpestřením je i SAMOOBSLUŽNÝ kiosek.Pěší túry nabízejí krásné procházky s možností houbaření a sběrem borůvek. Koupání je možné v bazénu u chalupy, nebo na přehradě Pastviny (18km), Rozkoš (30km). V obci je možnost stravování v několika restauracích s širokým výběrem jídel.