Chalupa pohádka

Chalupa pohádkaChalupa se nachází na kraji vesničky Zdobnice uprostřed CHKO Orlické hory obklopena krásami horské přírody. Z okna lze v létě  pozorovat ovečky pasoucí se  přímo nad chalupou. Chalupa je vzdálena 2 km od hřebene Orlických hor, po které vede Jiráskova stezka. Obec leží přibližně ve stejné vzdálenosti mezi středisky Deštná a Říčky v Orlických horách. 200 metrů od chalupy je lyžařské středisko SKI Centrum Zdobnice, které nabízí 3 lyžařské vleky, lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení, občerstvení s útulným posezením a dětským koutkem. V letním období je chalupa jako ideální výchozí bod pro pěší turistiku či cykloturistiku. Příme ve Zdobnici je v přilehlých lesích Singletrack Zdobnice.Nabízí více než 10 km tras složených z několika úseků různé úrovně náročnosti. Je skvělou příležitostí pro vyznavače aktivního, sportovního vyžití ve spojení s přírodou. Hlavní nástupní místo je u protipožární nádrže a dětského hřiště ve Zdobnici. Zde se také nachází cvičný trail a pump track - ideální místo k rozvíjení cyklistických dovedností. V areálu je k dispozici servisní stanice na oprav kol, dále nabíjecí stanice pro elektrokola. Příjemným zpestřením je i SAMOOBSLUŽNÝ KIOSEK.

Vybavení a služby

Chalupa k pronajmutí poskytuje možnost ubytování pro 12 osob v celkem 4 ložnicích.

Chalupa pohádkaLožnice a pokoje: Chalupa  má kapacitu 12 lůžek + 1 cestovní postýlka. V patře jsou umístěny dva čtyřlůžkové pokoje, dva dvoulůžkové pokoje, dětský minikoutek a WC. V přízemí je velká obytná kuchyň vybavená veškerým potřebným nádobím, rychlovarnou konvicí, el. sporákem s troubou, mikrovlnou troubou, lednicí s mrazákem, kapslovým kávovarem (Nespresso) a myčkou nádobí. Samozřejmostí je  i TV se satelitním přijímačem. Chalupa nemá svoji wifi, ale je možné se připojit na wifi Ski Centra Zdobnice.

Sociální zařízení: V přízemí se nachází koupelna s vanou, WC, automatickou pračkou.

Vytápění: Chalupa je vytápěna tepelným čerpadlem.V zimním období je možné topit i v krbové vložce dřevem s rozvodem do ústředního topení. Bazém se vytápí  rovněž tepelným čerpadlem nebo krbovou vložkou. Spotřeba elektriky  se hradí po ukončení pobytu dle skutečné spotřeby.

Doprava, parkování: V zimním období je silnice k objektu sjízdná bez řetězů. Vzdálenost z Prahy je cca 150 km. V krytém přístřešku lze parkovat 2 auta, ostatní auta mohou stát přímo u chalupy.

V ceně pronájmu není zahrnuta žádná služba. Do chalupy je potřeba si přivézt vlastní ložní povlečení, ručníky a ostatní hygieniké potřeby. 

K ceně za pronájem bude přičten poplatek pro obec - dospělý  20,-Kč/noc a spotřebovaná el.energie 5,- Kč/KWh.

CHALUPA JE URČENA PRO POKLIDNOU RODINNOU REKREACI. OSLAVY NAROZENIN A ROZLUČKY SE SVOBODOU NEJSOU VÍTÁNY.